top of page

Doplnky a čistenie okuliarov

Retiazky, šnúrky, puzdrá, mikrovláknové handričky, čistiace prostriedky, handričky proti zahmlievaniu

Retiazky a šnúrky

Na výbere okuliarových rámov, s ktorými budete vyzerať úžasne si dávame veľmi záležať. No každé okuliare musia byť v prvom rade praktické. Ak potrebujete mať svoje čítacie alebo slnečné okuliare stále po ruke, určite siahnete po nejakej šnúrke. U nás však nájdete aj výnimočné šnúrky či retiazky, ktoré dokonale padnú k okuliarom a môžu tak byť skvelým doplnkom k outfitu.

Puzdrá na okuliare

Okuliare, ktoré nie sú na očiach, by mali byť odložené v pevnom puzdre. Tie, ktoré ostávajú len tak na stolíku končia často u nás v oprave. 

Hoci od nás dostanete ku každým značkovým okuliarom originálne luxusné puzdro, máme aj veľkú ponuku krásnych, nevšedných a kvalitných puzdier, ktoré sú vhodné aj ako darček.

Čistiace pomôcky

Čistiace spreje sú užitočným pomocníkom "v teréne". V priehradke auta, či v kabelke veľa miesta nezaberú a zaručia vám dokonale očistenie okuliarov aj na ulici. V ponuke máme spreje bez obsahu alkoholu a rozpúšťadiel, takže sú úplne bezpečné, ako pre okuliarové šošovky tak pre rám. 

Určite sa vyhnite používaniu jednorazových vlhčených utierok. Máme s nimi len negatívne skúsenosti. Veľmi veľa zákazníkov si nimi poškodilo aj tie najkvalitnejšie a najtvrdšie povrchové úpravy. Paradoxom je, že výrobcovia udávajú na obale - určené na čistenie okuliarov.

Na utieranie a leštenie okuliarových šošoviek používajte len čistú mikrovláknovú utierku. Tú treba pravidelne meniť. Mikrovláknové utierky môžete recyklovať - stačí ich ručne vyprať, bez aviváže, ale už ich neodporúčame viac používať na okuliare.

Užitočný tip pre okuliare bez šmúh: po opláchnutí okuliarov, ich najskôr. Ak nemajú hydrofóbnu úpravu, utrite ich utierkou z mikrovlákna. Keď už sú suché, vyleštite ich suchou mikrovláknovou utierkou.

Čistenie okuliarov do značnej miery uľahčuje použitie prémiových povrchových úprav. Dnes už to nie je drahá záležitosť a ušetrí vám mnoho starostí. S ich výberom vám poradíme.

Čistenie ultrazvukom

Pokiaľ zvažujete kúpu domácej ultrazvukovej čističky, kvôli čisteniu okuliarov, rýchlo na to zabudnite. Pri neodbornom používaní si vaše okuliare akurát zničíte.  

Správne by sa do ultrazvukovej čističky mali vkladať len kovové rámy, resp. len ich kovové časti. Ultrazvuk totiž dokáže poškodiť povrchovú úpravu šošoviek, najmä, ak sa v nej nachádzajú hoci aj maličké škrabance. Z plastových rámov zase vytiahne soli a nečistoty z potu, okuliare následne zošednú a na ich povrchu sa vytvoria fľaky. V našej praxi sme sa stretli, že takýmto nesprávnym spôsobom sa bežne čistia okuliare dokonca aj v optikách, fľaky na rámoch zamestnanci doslova oškrabú a na riziko poškodenia šošoviek vôbec nedbajú. 

Ak máte záujem o dokonalé vyčistenie okuliarov, u nás ich prácne rozoberieme, ručne vyčistíme každý detail, dezinfikujeme a len tie časti, u ktorých je to bezpečné vyčistíme ultrazvukom.

Zastavte sa u nás! Presvedčíme vás o kvalite našich služieb. 

Doprajte sebe aj svojim deťom najlepšiu starostlivosť v Poprade.

bottom of page