top of page
BOSS_LOGO_white_RGB.png

Tradícia a vášeň pre detail

História

Alexander Wintsch je umelec narodený v roku 1958 v Barcelone. Svoje detstvo však strávil vo Švajčiarsku, v krajine, kde sa narodila jeho matka, ktorá mu bola základným pilierom a vzorom v jeho živote. Naučila ho disciplíne, úsiliu, vytrvalosti a najmä svojej vášni pre hory a lyžovanie. To všetko sa odráža v každom jeho návrhu. Alexander začínal ako remeselník výrobou monoklov a okuliarov. Vďaka svojmu otcovi a s jeho pomocou otvoril svoju prvú dielňu v Madride, kde navrhoval rámy inšpirované tradíciou. Teraz, takmer štyri desaťročia neskôr, ako jeden z najinovatívnejších dizajnérov v optickom odvetví na medzinárodnej úrovni, je pripravený vrátiť sa k prvým návrhom, kde jeho značku predstavuje detail a kvalita.


Inšpirácia

Alexandrova matka Mirey rozprávala svojmu synovi počas ich spoločných ciest vlastné príbehy, v ktorých objavovala jedinečné kultúry a stretávala ľudí, ktorí ju inšpirovali. Jej povolanie letušky ju priviedlo nad majestátne švajčiarske hory, ktorých krásu si navždy zamilovala. Rok po roku, cestu za cestou, vznikala kolekcia, ktorá dnes predstavuje spomienky na ten drahocenný a dobrodružný život, ktorý jeho matka prežívala. Na počesť týchto okamihov je každý dizajn pomenovaný podľa týchto hôr. Jej spôsob vnímania sveta a hodnôt spečatil firmu Alexander Wintsch.

"Dnes sme medzinárodná spoločnosť s viac ako 40 rokmi tvorby nových dizajnov. Moji rodičia a ich hodnoty, ktoré ma naučili, boli a stále sú zdrojom inšpirácie vo všetkých dizajnoch. Dizajn je komplexný a do jeho tvorby vkladám všetky svoje zmysly, preto je každý model Icons ako člen mojej rodiny: nenahraditeľný a jedinečný." Alexander Wintsch

Zastavte sa u nás! Presvedčíme vás o kvalite našich služieb. 

Doprajte sebe aj svojim deťom najlepšiu starostlivosť v Poprade.

bottom of page