top of page
BOSS_LOGO_white_RGB.png

Ženská a silná

Caroline Abram odhadzuje pravidlá a robí veci po svojom – čo ju robí tvorcom jedných z najvýraznejších a najžiadanejších okuliarových rámov na trhu. Jej najnovšia kolekcia luxusných značkových okuliarov je elegantná a odvážna, zahŕňa prehnané mačacie oči a farebnú paletu inšpirovanú kryštálmi.
Francúzska dizajnérka Caroline Abram pochádza z optického prostredia - jej matka prevádzkuje slávne Les Createurs d’Opta v Paríži. Vyrastala v prostredí medzi najlepšími odborníkmi v očnej starostlivosti na svete. Caroline preto začala svoju kariéru ako optička, ale neskôr objavila svoju skutočnú vášeň pre dizajn. Spočiatku sa sústredila na šperky a doplnky k okuliarom, ako sú lorňony, zväčšovacie sklá, retiazky a podobne. Jej oživenie lorňonu, ako módneho doplnku jej prinieslo medzinárodný úspech. Postupne začala pociťovať frustráciu z predvídateľných a opakujúcich sa dizajnov väčšiny okuliarov. A tak v roku 2008 predstavila svoju prvú kolekciu rámov. Do desiatich rokov získala dve prestížne zlaté ceny Silmo D’Or (najprestížnejšie ocenenie v oblasti dizajnu a výroby okuliarov). Doposiaľ získala štyri zlaté ceny a je považovaná za jednu z najväčších mien v oblasti okuliarovej módy.

Caroline priznáva, že okuliare navrhuje s konkrétnou klientkou na mysli. Priznáva, že sú to náročné ženy, ktoré sú „nezávislé, vtipné a možno trochu tvrdohlavé.“ Vek nie je pre nosenie jej návrhov podstatný, dôležitá je veľkosť a sila osobnosti.

Jej rámy sú rovnako plné charakteru. Každý kúsok vyžaruje ženský luxus, inšpirovaný vintage štýlmi päťdesiatych, šesťdesiatych a sedemdesiatych rokov. Niektorí dokonca tvrdia, že práve ona bola dizajnérkou, ktorá vrátila tvar mačacích očí späť medzi trendy.

Ale to, čo je na rámoch Caroline Abram najvýraznejšie, je jej mimoriadne využívanie farieb. Caroline strávila časť svojho detstva v Dakare v Senegale, kde má momentálne svoju dielňu, obklopená ženami odetými v kaleidoskope žltých, modrých, červených a ružových farieb. Svoju vášeň pre jasné a výrazné odtiene preniesla do svojej práce, kde rada kombinuje bohaté drahokamové tóny s veľkolepým efektom - smaragdové zelené s akvamarínom, ametystové fialové s rubínovo červenými - ideálne pre vyjadrenie vášho jedinečného charakteru. Tieto okuliare sú samy o sebe majstrovskými dielami, pričom každý rám prenáša charakteristický retro pôvab značky.

Zastavte sa u nás! Presvedčíme vás o kvalite našich služieb. 

Doprajte sebe aj svojim deťom najlepšiu starostlivosť v Poprade.

bottom of page