top of page
BOSS_LOGO_white_RGB.png

Korene moderných slnečných okuliarov

História značky CARRERA v oblasti okuliarov, lyžiarskych prilieb a masiek sa začala už v roku 1956 príbehom úspechu poháňaný vášňou pre dizajn, neustálymi inováciami, pútavým leskom a nekompromisným štýlom.

​Carrera je v súčasnosti jednou z najlepších a najobľúbenejších značiek okuliarov na svete. Inšpirovaná Wilhelmom Angerom, rakúskou spoločnosťou vyrábajúcou športové okuliare. Wilhelm v 60. rokoch veľmi tvrdo pracoval na zlepšení materiálu a stability produktov. Neskôr sa spoločnosť spojila s Ferdinandom Alexandrom, dizajnérom vozidiel, aby vyvinuli špeciálnu kolekciu slnečných okuliarov s názvom CARRERA Porsche Design. Spoločnosť začala sponzorovať rôzne športové podujatia v 80. rokoch, vrátane pretekov Formuly 1 a olympijských hier.

Wilhelm patentoval materiál Optyl®, novú formu živice, ktorá bola hypoalergénna, extrémne odolná a o 20 % ľahšia ako všetky ostatné plasty používané v priemysle slnečných okuliarov. Táto živica poskytla trvalú elasticitu a rozmerovú stabilitu, čo znamená, že sa prispôsobí tvári nositeľa s „pamäťovým efektom“. Vplyv tohto materiálu na priemysel pociťujeme dodnes, pričom 90 % všetkých špičkových slnečných okuliarov je vyrobených z tohto materiálu.

Skupina Safilo kúpila značku CARRERA v 90. rokoch a presťahovala sídlo spoločnosti do Padovy v Taliansku. Od tohto kroku si Carrera získala popularitu medzi športovcami a celebritami. Okuliare Carrera sú vyrobené z vysoko kvalitných materiálov a k dispozícii v rôznych štýloch. Sú známe svojimi šošovkami s postupným zafarbením a majú retro vzhľad, ktorý je dnes veľmi populárny.

Zastavte sa u nás! Presvedčíme vás o kvalite našich služieb. 

Doprajte sebe aj svojim deťom najlepšiu starostlivosť v Poprade.

bottom of page