top of page

Antireflexné vrstvy

primárne slúžia na zlepšenie priepustnosti svetla a zmiernenie odleskov. Odlišujú sa aj inými vlastnosťami. Na trhu je ich veľmi veľa druhov.  Dôležitými kritériami pre výber je aj ich schopnosť odpudzovať mastnotu, vodu a prach, odolnosť voči bežným škrabancom, redukcia odleskov a filtrácia UV a modrofialového svetla.

Pre koho sú určené?

Antireflex vo všeobecnosti odporúčame všetkým zákazníkom, z jednoduchého dôvodu - pokiaľ na šošovke chýba, na jej povrchu sa vytvárajú odlesky, ktoré zhoršujú kvalitu videnia a priepustnosť svetla.

 

Čo sa týka ďalších vlastností antireflexu, odporúčime vám taký typ, ktorý vám bude s ohľadom na váše pracovné prostredie či účel okuliarov najviac vyhovovať. Niektoré povrchové úpravy vynikajú odolnosťou voči špine a škrabancom, filtráciou UV alebo modrofialového svetla, iné majú excelentné zobrazovacie vlastnosti s minimálnym skreslením farieb, ďalšie sú zas vhodnejšie pre šoférov. Občas dokonca zohľadňujeme aj ich estetickú stránku, a to či ich zostatkový odlesk ladí napríklad s rámom. Platí však to, že neexistuje povrchová úprava, ktorá by bola najlepšia vo všetkých smeroch, aj keď sú medzi nimi aj také, ktoré majú k tomu blízko. 

Typy povrchových úprav si môžete u nás sami otestovať, presvedčiť sa o ich kvalitách a porovnať si ich.

Výber z najlepších povrchových úprav

Zastavte sa u nás! Presvedčíme vás o kvalite našich služieb. 

Doprajte sebe aj svojim deťom najlepšiu starostlivosť v Poprade.

bottom of page