top of page
drivesafe_benefit_02_verlauf.jpg

Okuliarové šošovky pre šoférov

Vedeli ste, že na komfort a bezpečnosť jazdy má vplyv nielen výbava auta, ale predovšetkým váš zrak? Osvetlenie na ceste sa dynamicky mení, najmä po zotmení. Oslepujúce odrazy sťažujú riadenie auta a výrazne zvyšujú riziko nehôd. Aby ste si zaistili pohodlie a bezpečnosť na cestách, siahnite po pokrokových okuliarových šošovkách vytvorených špeciálne pre vodičov.

Pre koho sú určené?

Ako fungujú?

Šošovky sú vytvorené a optimalizované pre každého, kto niečo šoféruje - motocyklistom, vodičom osobných a nákladných áut atď. Pri dlhej jazde je vhodné mať okuliare, ktoré vám dopomôžu k lepšiemu sústredeniu a rýchlejším reakciám. Zvyšujú bezpečnosť a znižujú únavu očí. Pod túto kategóriu patria rôzne typy filtrov, povrchových úprav znižujúcich odlesky, samozafarbovacích okuliarových šošoviek a multifokálnych okuliarov, prispôsobených pre potreby vodičov.

 

Táto kategória zahrňuje všetky produkty, ktoré prispievajú k rýchlejším reakciám a znižujú únavu očí spôsobenú dlhým sústredením sa za volantom. Patria tu aj okuliarové šošovky, ktoré svojimi vlastnosťami zlepšujú kontrast, eliminujú odlesky, oslnenie protiidúcich áut a znižujú halo a glare efekt svetelných zdrojov v tme. Ide o širšie spektrum rôznych produktov, z ktorých vám pomôžeme vybrať ten správny, čo vyrieši problém, ktorý vás denne trápi za volantom*.

*okrem nezodpovedných a arogantných účastníkov cestnej premávky :)

drivesafeprogressive.jpg

Výhody a nevýhody

Okuliare pre šoférov môžu mať veľa rôznych funkcií podľa špecifikácie vášho problému. Sú to rôzne filtre zlepšujúce vnímanie farieb, zlepšujúce kontrast, polarizačné filtre redukujúce odlesky od mokrej vozovky, snehu, horúceho asfatlu, či okien, povrchové antireflexné úpravy, ktoré znižujú halo a glare efekt, samozatmavovacie okuliarové šošovky znižujúce nepríjemné oslnenie alebo osvetlenie protiidúcich áut a multifokálne šošovky s optimalizovanými zónami pre vedenie vozidla.

Bohužiaľ nie je možné spojiť všetky pozitívne vlastnosti do jedného "skla", preto s vami podrobne skonzultujeme pri konkrétnom vybratom produkte jeho pozitíva a negatíva. Vyskúšate si všetky vzorky farieb filtrov a povrchových úprav a zistíte, čo vám najviac vyhovuje.

Výber z technológií
pre šoférov

Zastavte sa u nás! Presvedčíme vás o kvalite našich služieb. 

Doprajte sebe aj svojim deťom najlepšiu starostlivosť v Poprade.

bottom of page