top of page

Úľavové okuliarové šošovky

Úľavové alebo relaxačné šošovky majú v hornej časti korekciu na diaľku a v spodnej časti zónu s malým prídavkom dioptrie, ktorý pomáha rýchlejšiemu a pohodlnejšiemu zaostreniu do blízka. Vďaka tejto spodnej zóne oči ľahšie preostrujú a nie sú tak namáhané. Táto optimalizovaná zóna pritom nie je na okuliaroch rozpoznateľná a šošovky sú veľmi estetické.

Pre koho sú určené?

Ako fungujú?

Relaxačné okuliarové šošovky sú optimálnou voľbou pre ľudí vo veku od 12 do 45 rokov, ktorí trávia denne dve a viac hodín nielen sledovaním digitálnych obrazoviek, ale aj častým preostrovaním z blízka do diaľky a naopak, alebo trávia veľa času čítaním, ručnými prácami a podobne. Existuje viacero typov, ktoré sa určujú podľa vekovej kategórie a miery zaťaženia. 

Druhý spôsob využitia relaxačných šošoviek spočíva v ich použití, ako čítacie okuliare k počítaču alebo notebooku pre ľudí vo veku od 45 rokov. 

V kombinácií s povrchovou úpravou zmierňujúcou negatívne účinky modrofialového svetla sú dokonalým riešením pre ľudí pracujúcich pri počítači.

tecnologias-eyezen-01.png
SystaneComplete2_Kreslicí plátno 1.png

Špeciálna akcia

Koniec unaveným a suchým očiam!

Ku všetkým relaxačným - úľavovým šošovkám
dostanete 1 balenie zvlhčujúcich očných kvapiek
Systane Complete
ZDARMA

Výhody

Znižujú únavu očí spôsobenú častým a dlhotrvajúcim zaostrovaním do blízka. Sú pomaly nevyhnutnosťou pre študentov a ľudí pracujúcich s digitálnymi zariadeniami. Veľké opodstatnenie majú aj pre zákazníkov, ktorí pracujú napríklad vo výrobe, kde celú pracovnú dobu fixujú svoj zrak na krátku vzdialenosť, alebo sa venujú ručným prácam. 

Dajú sa použiť ako jednoduché a lacné riešenie potreby rôznej dioptrie na blízko (mobil, dokumenty na stole, klávesnica) a na počítač, pričom spôsobujú minimálne skreslenie a najväčšie zorné pole v porovnaní s inými produktami v tejto kategórii. 

Zlepšujú a urýchľujú návyk na multifokálne okuliare, ktoré sú prirodzene "na rade" v prípade, že už úľavové šošovky nestačia (vzhľadom na vek), zároveň však odďaľujú vek, v ktorom je už potrebné riešiť viacohniskovú korekciu. 

Nevýhody

Úľavové šošovky sú naozaj "zraku prospešné" a pri dnešnom životnom a pracovnom štýle nevyhnutnosťou. Jedinou nevýhodou je ich vekové obmedzenie do max. 45 rokov. V tomto veku sú už potrebné multifokálne okuliare, pracovné okuliare alebo okuliare na čítanie, či "bifokály". Ďalej to môže byť menší rozsah dioptrií dostupných "na sklade". To znamená, že pri dioptriách vyšších ako +/- 3 je ich potrebné objednať  a to znamená dlhšiu dobu dodania a vyššiu cenu.  

Zastavte sa u nás! Presvedčíme vás o kvalite našich služieb. 

Doprajte sebe aj svojim deťom najlepšiu starostlivosť v Poprade.

bottom of page