top of page
Varilux_dt.jpg

Multifokálne okuliarové šošovky

Poskytujú ostré videnie na všetky vzdialenosti. Sú úžasným pomocníkom pri práci a bežnom živote. Odstránia nutnosť striedať rôzne typy okuliarov pri pohľade do diaľky, na strednú vzdialenosť a na blízko. Zároveň je to veľmi estetické a praktické riešenie pre ľudí trpiacich presbyopiou (ťažkosťami zaostriť na bližšie vzdialenosti).

Pre koho sú určené?

Ako fungujú?

Multifokálne okuliarové šošovky sú prínosom pre každého, kto má viac ako 45 rokov a väčší rozdiel medzi korekcioou do diaľky a do blízka.  Dizajn multifokálnych šošoviek je vytvorený tak, aby prispôsobil potrebnú silu dioptrie, závislú na vzdialenosti a pritom zohľadnil prirodzenú polohu očí v rôznych situáciách a pohľadoch. V hornej časti šošovky je korekcia do diaľky, v dolnej časti je zase do blízka, spravidla je to 40cm, medzi tým sa nachádza koridor, v ktorom sa dioptria a teda vzdialenosť ohniska plynule mení. Pre zákazníkov, ktorí okuliare prehadzujú, je to vítaná kombinácia. Jediné okuliare totiž poskytnú ostré videnie počas celého dňa a v každej situácii.

Varilux X Series White Paper-08.jpg

Výhody

Veľkou výhodou je, že multifokálne okuliare poskytujú ostré videnie na všetky vzdialenosti, pričom pri používaní jednoohniskových okuliarov by ste potrebovali minimálne troje. Sú určené na celodenné nosenie a ostrosť na konkrétnu vzdialenosť si korigujete polohou očí a hlavy. Pri vyšších radách je aj tento pohyb do značnej miery redukovaný a váš komfort videnia sa vráti do čias, kedy ste nemali ešte žiadne problémy s presbyopiou. Segment multifokálnych šošoviek ide každým rokom vývojovo dopredu, preto sa čoraz viac približujú prirodzenému videniu. 

Dôležitým faktorom pri správnom výbere multifokálnych šošoviek je váš životný štýl a druh práce. Príďte sa k nám poradiť, aké je pre vás najvhodnejšie riešenie.

Nevýhody

Multifokálne okuliare sú občas spojené s dlhším návykom. To väčšinou spôsobuje aj zmena dioptrií, no v tomto prípade je potrebné sa naučiť, ako ich správne používať. Cieľom je zladiť sa s vašimi novými okuliarmi tak, aby držanie a otáčanie hlavy a poloha očí fungovali automaticky v súlade s multifokálnymi okuliarmi. Toto obdobie môže trvať od pár hodín po pár týždňov. Nemusíte sa však ničoho obávať. Kvalitné videnie vám garantujeme ako my, tak aj výrobcovia a pomôžeme vám vaše obavy a problémy prekonať. K urýchleniu návyku a zlepšeniu komfortu videnia môže dopomôcť výber sofistikovanejších vyšších radov multifokálnych šošoviek.

Pokiaľ je vaším pracovným prostredím kancelársky stôl a počítač, vhodnejším riešením sú pracovné alebo úľavové šošovky, respektíve ich kombinácia s multifokálnymi šošovkami.

Multifokálne šošovky VARILUX

ComfortMax pic_edited.jpg
ComfortMax logo.png

VARILUX COMFORT MAX

Ostré videnie s maximálnym komfortom po celý deň. Na okuliarové šošovky Varilux Comfort Max si zvyknete bez toho, aby ste na to museli myslieť.

ESeries pic_edited.jpg
Eseries logo.png

VARILUX E SERIES

Okuliarové šošovky Varilux E Series poskytujú už od prvého momentu perfektne ostré videnie a vizuálny komfort.

XSeries pic_edited.jpg
XSeries logo.png

VARILUX X SERIES

Varilux X Series je prvou radou okuliarových šošoviek Varilux, ktorá výrazne znižuje nutnosť pohybu hlavou a zaisťuje, že máte v rámci bežných i menej bežných denných aktivít na dosah ruky videnie tak prirodzené, ako je to len možné.

Physio pic_edited.jpg
Physio logo.png

VARILUX PHYSIO

Ostré videnie na všetky vzdialenosti. Vhodné pre ľudí s vyššou korekciou.

Zastavte sa u nás! Presvedčíme vás o kvalite našich služieb. 

Doprajte sebe aj svojim deťom najlepšiu starostlivosť v Poprade.

bottom of page