top of page

Pracovné okuliarové šošovky

Známe sú tiež ako multifokálne okuliare do blízka. Boli navrhnnuté pre prácu na bližšiu vzdialenosť alebo v interiéri, najčastejšie je to práca s počítačom. Ideálne pre užívateľov, ktorí už potrebujú korekciu do blízka (ľudia nad 45 rokov) a v určitý moment prestanú vidieť ostro na monitor. Vznikne tak potreba rozdeliť hodnotu dioptrií do viacero ohnísk - vzdialeností. V hornej časti šošovky sa nachádza zóna určena napríklad na monitor počítača a v dolnej časti na klávesnicu, dokumenty na stole a podobne.

Pre koho sú určené?

Ako fungujú?

Hlavne pre tých, ktorí pracujú v kancelárii a potrebujú široké zorné pole na monitor počítača, klávesnicu a dokumenty na stole. Rovnako ich ocenia aj hudobníci, architekti, pokladníčky, či klienti, ktorí trávia veľa času so smartfónom a inými digitálnymi zariadeniami.

K odporúčaniu vhodného typu pracovnej šošovky  potrebujeme vedieť, ako ich klient bude používať, akú má uhlopriečku monitoru, v akej vzdialenosti a výške, a koľko monitorov pri práci používa. Každý má jedinečné pracovné návyky, ku ktorým je dôležité zladiť ten správny dizajn pracovnej šošovky.

varilux-digitime-near.tif-1_600xoxar.png

Výber pracovnej šošovky podľa preferovanej činnosti a vzdialenosti

Varilux Digitime Blízko

Obrázky sú ilustračné a slúžia len na porozumenie rozdielov pracovných šošoviek

SystaneComplete2_Kreslicí plátno 1.png

Špeciálna akcia

Koniec unaveným a suchým očiam!

Ku všetkým pracovným šošovkám
dostanete 1 balenie zvlhčujúcich očných kvapiek
Systane Complete
ZDARMA

Výhody

Najširšie zorné pole na blízku a strednú vzdialenosť v segmente multifokálnych šošoviek. Pokiaľ máte problémy s videním do blízka a zároveň trávite veľa času za počítačom, sú pracovné multifokálne šošovky jediná správna voľba.

Nevýhody

Jediná nevýhoda je absencia dioptrií do diaľky a ostrosť je tak obmedzená konkrétnou vzdialenosťou podľa typu šošovky. Je to akási daň za maximálne optimalizované a komfortné videnie na strednú vzdialenosť, aké neponúka žiadny iný typ okuliarových šošoviek.

Zastavte sa u nás! Presvedčíme vás o kvalite našich služieb. 

Doprajte sebe aj svojim deťom najlepšiu starostlivosť v Poprade.

bottom of page